Kas Sinu kooselus on piisavalt kirge?

Kas Sa läheksid õppima, kuidas olla parem seksuaalpartner, ja ma ei mõtle siin teooriat vaid ikka praktilist kursust? Kas Sinu paarisuhtesse oleks vaja uudsust, rohkem pühendumist ja uusi kogemusi? Kas Sul on julgust ja oled avatud meelega?                         Ja kas Sul on kaaslane, kellega seda kõike kogeda?
Kui vastasid kõigile küsimustele jah, siis miks mitte minna Leesojale Thule Lee ja Eriku juurde paaride laagrisse (ma ütlen kohe ära, et kõik ei ole sinna oodatud, Leesoja pererahvas valib ise, kes ja millisesse gruppi sobivad).

Mul isiklikult suuresti puuduvad esoteeriliste huvid, ma väga valin, milliseid elamusi oma ellu soovin ja tahan endale ainult võimsaid õpetajaid. Käisin Thule juures esimest korda 2016 aasta suvel ja tollane kogemus puudutas mind nii, et ka täna meenutan seda tänutunde ja hea emotsiooniga. Siit ka teadmine, et jaanuari alul toimunud “Paaride laager – sügavuse otsing” võiks meid kõnetada.
Arusaadavalt on tantristlikkusse laagrisse minek enamike meeste jaoks paras eneseületus ja minu Mees pole mingi erand. Paljud mehed kardavad ennast avada ning on kõige esoteerilise suhtes väga eelaravamuslikud ja seetõttu ma tõesti imetlen neid mehi, enamasti küll oma kaasade soovil, kes selle teekonna ette võtavad.

Meid oli koos Thule ja Erikuga kokku üheksa paari, enamik paaridest olid pikas suhtes ja enamikul omavaheline seksuaalne särts rohkem või vähem kadunud. Mina ja Mees olime pigem teistsuguste ootuste ja huvidega, me ei vajanud seksuaalset äratust, vaid läksime laagrisse otsima teistsugust kogemust, uusi nüansse, mõnusat ühist aega.
Paaride laagrisse minekuks pole suhte pikkus ja seisund tegelikult eriti oluline, tähtis on mõlema partneri kindel teadmine, et tahetakse päriselt koos olla ja seda ka intiimses mõttes. Ning et mõlemad paarilised on nõus pühendama aega ja energiat omavahelise kire (taas)äratamisele, hoidmisele ja arendamisele. Kes ootavad sellest laagrist ühist suurt seksuaalset lustimist, siis pigem nad pettuvad, keskendutakse oma
partnerile ja iseendale.

Pead arvestama, et selline laager on hästi isiklik, lisaks kaaslaste elude, kogemuste ja emotsioonide nägemisele ja kuulmisele saavad teistele nähtavaks ka Sinu enda ja partneri omad. Sellises laagris tulevad esile ka varjatud tunded ja hirmud, vahel on raske ennast kokku võtta, mõnel hetkel võid endas pettuda, aga kindlasti ka positiivselt üllatuda. See on piire avav kogemus, mõnes mõttes suur stressiseisund ja seetõttu on partnerite omavaheline side väga tähtis. Selline laager saab paarisuhet tugevdada, aga selle ka lõpetada. Me arutasime Mehega, et seal oleks täiesti õudne olla kaaslasega, kellega omavaheline partnerlus on tegelikult läbi. See pole laager kuhu saab minna oma suhet päästma.

Leesoja laager pole surmtõsine ja ülemäära pühalik, vastupidi – seal on palju naeru, suurt vabadusetunnet, alasti tantsimist, lapseliku emotsiooni jagamist, mõnusat erootilist vaibi. Põhiline on elamise rõõm ja naudingud – ühed parimad asjad elus!
Laagris on mitmeid meditatiivseid praktikaid, enamikel neist ka seksuaalne alatoon, seega mediteerimise ja jooga kogemus tuleb kindlasti kasuks, aga saab ka ilma selleta. Kõike õpetatakse lihtsal ja väga otsekohesel moel, kui keegi otsib ülevat maagiat ja suurt esteetikat, siis tuleb leida teine koht. Mul pole õigust rääkida laagris toimunud riitustest, need peavad olema üllatuseks ja need kogemused on ka täiesti isiklikud.
Kuigi Thulel-Erikul on oma õpetuste taga suur teadmine, on nad eelkõige praktikud, st kõik jagatav on neil endil läbikogetud ja igapäevaselt kasutusel. Mulle väga sobib, et Leesojal pole liigset ilutsemist ning peent sõnavara vaid hoopis maalähedane ning aus lihtsus, päris elu. Just see annab ühe võimaluse skeptilistel laagristel end vabaks lasta ning turvaliselt tunda.
Laagris õpitakse lingam-, yoni- ja rinnamassaaži. Igasugused muud sellealased koolitused, kus arusaadavalt kasutatakse kunstvahendeid, on väga vajalikud, aga toimivad vaid juhul kui ise kohe praktiseerima asuda. Kuid hoopis teine asi on õppida lingammassaaži tegema oma mehele või yonimassaaži oma naisele.
Lingami osas on mul ju käsitööoskus 😁 olemas, olen seda siin blogiski jaganud, kuid yonimassaaž oli Mehele esmakordne. Kuigi seksuaalselt aktiivsed ja kogenud mehed on osavad naisele erinevate naudingute pakkumises, siis täiendavad teadmised tulevad alati kasuks. Mul on varasemast naistevahelise yonimassaaži kaunis kogemus, aga emotsioon kui seda teeb oma mees, on täiesti eriline. Mulle sobisid sellel ajal ka Thule õpetussõnad taustaks, päris ootamatu tunne oli samal ajal tajuda ja kuulda, mida just tehakse. Mind üldse ei seganud teised paarid samas ruumis, samas kõik ei suutnud end samamoodi väljalülitada.
Thule ja Erik jagasid palju praktilisi soovitusi, nii seksuaalsuse teemadel kui ka paarisuhte muude valdkondade kohta. Väga oluliseks kujunesid Eriku vestlused meestega meestest, näiteks eesnäärme tervist hoidvad harjutused, orgasmide edasilükkamise oskused jms. Mehed teadupärast omavahel seksuaalküsimusi, eriti probleeme, ei aruta, ka arsti või terapeudi poole pöördutakse viimases hädas. Asjatundlikku ja kogemusel põhinevat nõuannet teiselt mehelt lihtne saada pole.

Need maailmast äralõigatud päevad (telefonid, kellad jm polnud lubatud) Leesojal on meie suhte jaoks erilise tähendusega, meil oli rahu ja aega pühenduda vaid teineteisele ja seda tavatu nurga alt. Paaride laager suurendas meie emotsionaalset lähedust, lisas suhtesse sügavust ja oskust teineteist veel rohkem märgata. On päris mitmeid praktikaid ja harjutusi, mis on nüüd meie elu osad, on ka mõned jõulisemad, mida äkki millalgi hiljem ette võtame. Ja küllap läheme kahekesi Leesojale veel!

Head sõbrad, kui teie paarisuhe on mõlema arvates hoidmist väärt, siis soovitan Leesoja pererahva korraldatavaid laagreid kogu südamest. On täiesti kindel, et igaüks, kes teekonna sinna ette võtab, saab maailmapilti avardava ja edasiviiva emotsiooni ning just selle, mida tal hetkel vaja on (kui küsimusi on rohkem kui vastuseid, siis kirjutage mulle privaatselt, äkki saan aidata).

Suur aitäh veelkord Thule ja Erik http://leesoja.ee/!

Repro: Tomasz Ruts https://www.tomaszrutstudio.com/artwork-tomaszrut

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s