Naiselt naisele

Minu arusaamal jagunevad naised oma põhiolemuselt kaheks – paljudel on hea side oma seksuaalsusega, nad tunnevad end sensuaalsetena ja erootika on nende elu oluline osa. Aga teistel pole sellist kontakti iseendaga, nad pole endas seksuaalsust üles leidnudki. Ja isegi kui selliste naiste elus on seksi, siis see ei paku neile rõõmu.

Mina ise kuulun sinna esimesse gruppi, olles selle vabameelsema poole esindaja. Mulle meeldib seksida, kohe kui millalgi teismelisena seksima hakkasin, kohe oli väga nauditav, esimesest korrast peale. Ma ise ütlen, et taevane taat tegi erilise kingituse – ta kinkis mulle orgasmid. 

Selleks, et olla rahulolev naine voodis, ise nautida ja ka jagada naudinguid, on üks oluline eeldus – naine peab ennast armastama. Oma seksuaalsusega heas ühenduses oleval naisel on oma kehaga sõlmitud rahu, ta tunneb end oma kehas hästi. See ei loe, kas talle meeldib oma hetke füüsiline vorm, ei pruugi, aga ta aksepteerib ja imetleb ennast ikkagi. Kui aga naine ei armasta oma keha, siis on tal paraku ka keeruline seksi nautida ja veel vähem seda oma partnerile pakkuda.

Mina olen pool oma elust tahtnud olla kõhnem, aga meeldinud olen endale sellest hoolimata kogu aeg. Number kaalul või sportlik vorm pole mind iial end vähem seksikana tundma pannud. Vahel on mu volüümid lihtsalt rubenslikumad ja vahel vastupidi, kõigel on oma võlu. Ma tean, et kui mees juba naist ihaldavalt vaatab, siis ta ihaldabki teda päriselt. Ning naise ebakindlus oma keha suhtes ei ole talle üldse tähtis ning kui naine ise sellele ei viita, siis isegi mitte teada. Muuseas, see milline naine füüsilises mõttes välja näeb ei ütle ka mitte midagi selle kohta, kas ta on seksuaalselt õnnelik ja rahul. Kaalunumber, vanus, kehakuju jne ei tee kedagi voodis paremaks või halvemaks, kõik on ainult iga konkreetse naise enesekindluse ja enesearmastuse küsimus.

Teine suur eeldus, et olla seksuaalselt õnnelik on vastutuse võtmine oma naudingute eest. Tark naine teab, et see, kuidas, kuna ja kuipalju ta seksist mõnu tunneb on suuresti tema enda teha. Me keegi ei sünni siia ilma seksuaalselt vilununa, me sageli isegi ei adu, mis meid rohkem kõnetab, mida me ihaldame. Elus kõike ise kogeda pole kõige ennastsäästvam viis, sageli piisab ka avatud silmadega maailmas ringi liikumisest, et tunnetada, kus see oma seksuaalne huvi täpselt on. Võiks lugeda, suhelda, vaadata vahel pornot. Ja seda kõike uudishimuliku kuid hinnaguvaba pilguga. Üsna ruttu saab selgeks, mis meeldib ja mis üldse mitte. Ja siit saab ainult edasi minna, iseenda erootilisel teekonnal. 

Mida rohkem naine seksi naudib, seda rikkam on tema intiimelu ja õnnelikum kaaslane. Loomulikult on võimalik kohata ka egoistlikke enesekeskseid mehi, kes keskenduvad vaid oma rahuldusele, aga nendega suhtlemine on mittevajalik. Kõik normaalsed küpsed mehed tahavad elada usus, et nad on voodis head ja osavad ning suudavad pakkuda oma partnerile seksuaalseid kõrghetki. Kuid sageli mehed lihtsalt ei tea, mida naine ootab. Isegi paljukogenud mehed ei tea kohe, mis kõnetab seksuaalselt just seda konkreetset naist. 

Selleks, et saada voodis mida päriselt ihaldad, tuleb seda öelda. Endast teada andmine, oma soovidest rääkimine ja samas ka partneri kuulamine, on iga suhte, ka seksuaalsuhte alustala. Minu kogemus on, et mida vabamalt ja muretumalt seksist rääkida, seda rohkem inimesed su ümber avanevad ja räägivad sinuga kaasa.Kui rääkida on raske, siis saab oma soove väljendada ka kehakeeles. Kui kaaslane tahab, saab ta ka aru ja kui ei saa, siis loodetavasti küsib ise. Ilus ning mõistlik oleks samas uurida ka seda, et mis partnerile meeldib, mis on tema erootilised unelmad ja ihad. Iga avatud ja pühendunud naine tahab ju samuti pakkuda oma kallimale ülimat seksuaalset elamust.

Kuid vahel sellest kõigest – iseenda ja oma keha armastamisest, oskusest oma naudingud juhtida, kompleksivabast ellusuhtumisest, ikkagi ei piisa. Igal naisel võib elus ette tulla aegu, kus side oma seksuaalsusega väheneb või koguni kaob. Ja ei tasu arvata, et mulle see tunne võõras on, ka minul on olnud hetki, kus seks oli väheoluline – näiteks siis kui lapsed olid väga väikesed ja ka siis kui olin suhtes mõne mehega, kellega head läbisaamist enam polnud. See eluperiood tuleb lihtsalt üle elada ja teha alati seda, mis tundub hetkel endale õige ning parim. On iga naise valida, millal ta seksib, kuidas ja kellega seksib. Ja ka see, kas ta üldse tahab seksida, selles pole midagi kohustuslikku.

Oma seksuaalsuse tunnetamine positiivse ja tervikliku elu osana, ükskõik millises arengus see just on – see teeb vabaks ja õnnelikuks naiseks! Ainus inimene, kelle arvamus seksuaalsuse küsimuses tohiks tegelikult puudutada, on naine ise. Ja see, kuidas ta ennast selles tunneb, just seda näevad ka teised, mitte midagi muud. Ma tean, mida ma räägin. 

 

Kolumn ilmus Buduaari 2018 aasta sügisnumbris.

2 kommentaari “Naiselt naisele

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s