Suurus…

Ma mäletan, et mu kunagine sõbranna iseloomustas oma kallima peenist, tõstes väikse sõrme püsti. Kas see nüüd just nii pisike oli, aga midagi head see žest ei näidanud. Ja mitte ainult peenise suuruse, vaid kogu nende voodielu kohta.

Tegelikult muretsevad mehed oma peenise üle kordades rohkem kui nende partnerid. Just oma mitmete meessõprade soovil sel teemal kirjutan, naistele läheb kõik see palju vähem korda. Ma peaaegu ei mäleta, et naised mõnest mehest omavahel rääkides tema peenise pikkuse üle arutaksid, see on põgusalt jutuks tulnud vaid kahel juhul – siis kui mees on (seksuaalselt) väga atrakiivne: “sa ei kujuta ette, milline mees ta on, ja oleksid sa veel ta riista näinud!” või siis vastupidi, täielik jobu: “kõigele lisaks pole tal riista ollagi, praktiliselt nähtamatu!”. Mõlemal juhul antakse siin ju hinnang pigem mehele kui tema peenisele.

Mehe peenise suurust ei saa väliselt hinnata nina, jalanumbri või mõne muu kehaosa suuruse järgi – see kõik on ilus väljamõeldis. Peenise suurus sõltub peaasjalikult geneetikast, mehed võiksid oma isasid ja vanaisasid tänadada (äkki neile väike sellekohane telefonikõne või SMS 😁).                                                                                Statistika ütleb, et keskmise erekteerunud peenise pikkus on ca 13-14 cm ja ümbermõõt ca 10 cm. Meestega vesteldes sain teada, et vähemalt nooruses on oma peenist mõõdetud küll ja küll, aga tulemust enam ei mäletata. Selge see, et peale meie vestlust toimus uus mõõtmine, minu kodus igatähes nii oli 😅. Sain veel teada, et mehed vaatavad näiteks spordiklubi dušširuumis hindavalt teiste meeste peeniseid, kuigi tavalises olekus peenise pikkus ei näita, kui suureks see kasvab erektsiooni ajal. Mul on nende vestluste tulemina tekkinud ka väike kahtlus, et peenise pikkusest räägivad vabalt vaid need mehed, kes on “hästivarustatud”, teised viivad jutu pigem mujale. Ma võin muidugi vabalt eksida, aga tõe väljaselgitamine on ka pisut komplitseeritud 😂.

Igatähes tundub, et enamikel meestel on peenise pikkus seotud otseselt enesehinnanguga ja lisaks on nad arvamusel, et mida suurem on peenis, seda paremat seksi suudab mees pakkuda. Viimane väide ei vasta küll absoluutselt tõele, aga kui naised ütlevad, et suurus üldse ei loe, siis nad paraku ikkagi valetavad.
Ma usun, et paljud naised on kiitnud täiesti keskpärast peenist võimsamaks kui põhjust on ja mõne eriti pisikese puhul otsinud meeleheitlikult muud, mida esile tõsta. Ikka selleks, et meest maha rahustada ja tema enesehinnangule pai teha. Aga küllap on naistel ka kogemusi muljetavaldavalt suure peenisega, mille omanik voodis piinlikult kehv on, nii et esialgne positiivne üllatus asendub vaikse põlgusega – ootused on palju suuremad kui tegelikkus ja kahju on kasutamata võimalusest.

Ma tegin ühe väikse peenisegallupi 10ne naissõbra vahel vanuses 38+ aastat, kellest pooled on püsisuhtes ning teised vabad ja vallatud. Kõik nad on kohtunud rohkem kui viie peenisega, ma loodan, et see on juba piisav kogemus, et mingit hinnangut omada.
Miks mitte võiksid naised, kes seda postitust loevad, mõelda ka omaenda vastustele. Mina usun, et asjade enese jaoks sõnastamisest on alati kasu, nii saavad mõtted selgemaks ja lihtsamaks.

Küsimused ja kokkuvõtvad vastused koos isikliku vaatenurgaga on:

Mis on mehe peenise puhul kolm kõige olulisemat asja sinu jaoks?
Naised peavad kõige olulisemaks mehe oskust oma “ükskõik kui suure siis” peenisega midagi head ette võtta, pikkusest on palju olulisem jämedus, ka kuju ning iseenestmõistetavalt hügieen.
Kõik mulle vastanud naised ütlesid, et neil pole üldse või on vaid mõni üksik kogemus mehega, kelle peenis ongi väga väike, ja see väiksus on osutunud kokkuvõttes ikkagi probleemiks. Tunnistati, et tekib mingi emotsionaalne tõrge, isegi kui mees ise on osav oma looduslikku ebaõnne kompenseerima.
Minu jaoks on peenise kolm olulisemat omadust jämedus, lõhn ja tugev erektsioon.

Kas sinu võimalus orgasmi saada sõltub muuhulgas ka peenise suurusest?
Need naised, kes saavad vaginaalseid orgasme, peavad suurust üsnagi oluliseks. Aga kuna paljud naised naudivad pigem kliitori orgasme, siis polegi peenise suurus neile nii tähtis (see vastus oli mulle üllatuseks).
Kõik mulle vastanud naised on seisukohal, et voodis oskuslikud mehed aitavad naisel küll paremini orgasmini jõuda, aga orgasmi saamine sõltub lõppude lõpuks ikkagi naisest endast. Ja see on minu jaoks kogu gallupi parim teadmine üldse – ma ei ole kunagi mõistnud neid naisi, kes kogu vastutuse oma orgasmide saamise võimalikkusest meestele panevad. Olen arusaamal, et iga füüsiliselt ja vaimselt terve naine on võimeline kogema erinevaid orgasme ja naine saab soovi korral selles iseennast arendada ja aidata.

Mis seksides kompenseerib, kui peenis on veidi või isegi palju tagasihoidlikum, kui sulle meeldiks?
Peaaegu kõik mulle vastanutest (välja arvatud üks naine) arvavad, et kui mees ise on isiksusena lahe ja ligitõmbav ning ka voodis osav, siis see võib olla kompensatsiooniks küll. Ka mina möönan, et tõeliselt enesekindel mees võib erinevate tehnikate ja “trikkidega” voodis vägagi cool olla. Peamine minu meelest on mehe oskus oma erektsioone kontrollida ja see ei ole üldse seotud peenise suurusega.

Kas loobuksid (uuest) püsisuhtest kui mehel on sinu mõistes liiga väike peenis?
Mina ise pikemaajalist suhet mehega, kelle peenise suurus pole minu jaoks ootuspärane, ei loo. Päris ootamatu oli seda endale tunnistada, aga nii on. Ja vaid üks mulle vastanud naine oli sama kategooriline. Teised arvavad, et suhte loomiseks pole peenise suurus eriti oluline, probleem tekib ainult siis, kui voodis ikka üldse ei klapi. Siis ei kompenseeri väikest aga ka suurt peenist ükski muu positiivne omadus.

Kõik mulle vastanud naised rõhutasid, et kuigi peenise suurus loeb (seda pigem siis, kui on tõesti väike), aga seksuaalsuhteni jõutakse ikkagi esmalt inimese endaga, meeldiva ja meheliku mehega. Me naistena ootame oma voodisse enesekindlaid ja osavaid seksuaalpartnereid, neid mehi, kes pühenduvad naisele, on hoolivad, avatud ja kompleksivabad. Üks mulle vastanud kaunis daam sõnastas selle nii ilusti: “Olla oskuslik armastaja peaks iga mehe jaoks olema tõeline auküsimus”! Aga, ja see on põhiline, tõeliselt tähendusrikkaid suhteid loome vaid nende meestega, kellega ka hommikul koos kohvi juua on mõnus ja huvitav 😍 (kõik samasugused ootused on meestel naiste kohta ka).

P.S. Üks tähelepanek veel. Üllatavam mõnedest naiste vastustest oli minu jaoks hoopis see, et erinevalt meestest, kes räägivad ja kirjutavad minuga seksist täiesti vabalt, on naised pigem napi- ja üldsõnalised. Mul oli gallupile vastajate leidmine päris keerukas ja ma tajusin mitmel puhul ka mõnetist naistepoolset ebamugavust suhtlemisel. Aga võib-olla teema lihtsalt ei kõnetanud neid.

Ma tahaksin edaspidi kirjutada päris mitmel intiimsel teemal, kus oleks hea rääkida ka erinevat elukogemust evivate naistega. Kui keegi lugejatest tunneb, et tal on piisavalt huvi ja avatust minuga neil teemadel arutleda, siis andke märku. Ma loodan, et nüüdseks on selge, et austan igati oma vestluskaaslaste privaatsust.
Aitäh!

15 kommentaari “Suurus…

  1. Väga huvitav lugemine, minu mõtted ja kogemused klappisid kirjutatuga vägagi. Olen nõus edaspidi ka oma kogemustest kirjutama ja tõstatatud teemadel arutlema.

    Liked by 1 person

  2. Väga hea tekst…otsekoheselt aus, ilma keerutamata! Tore, sest see ju ongi elu ja elu tuleb nautida ilma valehäbita.
    Alati valmis…arutama ja mõtteid vahetama!
    Avatus on ju võtmesõna.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s